In februari 2026 zijn de definitieve wijzigingen in de Solvency II Gedelegeerde Verordening gepubliceerd, na publicatie via de Official Journal van de EU op 18 februari 2026[1]. De wijzigingen zijn per januari 2027 van kracht en zullen naar verwachting een aanzienlijke impact hebben op verzekeraars[2].
DNB heeft, net als vorig jaar, een impact assessment uitgezet met een deadline van 29 mei 2026. De uitvraag is gebaseerd op de nieuwe Gedelegeerde Verordening en geeft inzicht in de impact en benodigde verdere voorbereidingen. Onderstaand overzicht bevat de belangrijkste onderwerpen.
De uitvraag gaat bij deze onderdelen in op de operationele en beleidsmatige gevolgen. Daarnaast wordt zoals zichtbaar in het overzicht expliciet gevraagd om een opinie van elke sleutelfunctie op de mate waarin de verzekeraar is voorbereid op de wijzigingen in Solvency II.
Deelname aan het impact assessment wordt door DNB verwacht en aangemoedigd, maar is strikt genomen niet verplicht. Het biedt verzekeraars de mogelijkheid om de impact van de wijzigingen tijdig vast te stellen en de benodigde vervolgacties te bepalen.
Triple A – Risk Finance beschikt over ruime kennis en ervaring met Solvency II en de aankomende wijzigingen. Wij ondersteunen verzekeraars bij het uitvoeren van het assessment, het duiden van de resultaten en het voorbereiden op de implementatie.
[1] https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=OJ:L_202600269
[2] https://www.aaa-riskfinance.nl/publicaties/impact-wijzigingen-solvency-ii/
Neemt u dan contact op met Jasper Hoogenstraaten
© 2026 AAA Riskfinance. Alle rechten voorbehouden.